ZpětÚvodAktuality Kupujete byt v novostavbě? Čtěte.

Kupujete byt v novostavbě? Čtěte.

Především lze doporučit koupi již postaveného bytu. Velkou výhodou je, že byt ihned vidíte v jeho finální verzi a můžete si ho sami pečlivě zkontrolovat. Pokud máte pochyby, je vhodné nechat si byt prohlédnout specializovanými firmami, které provádí hloubkovou inspekci nemovitostí. Odborníci odhalí nedostatky, skryté vady a zdokumentují případné poškození.

V případě, že kupujete byt, který není ještě dokončený, můžete si s developerem domluvit vlastní stavební dozor. Ten vám ušetří čas i nervy při přebírání bytu, ale záleží na developerovi, zda na dozor přistoupí.

Na co se před koupí novostavby zaměřit?

Koupě bytu v novostavbě

  1. Stav developera - Zde je důležité zaměřit se nejen na finanční stav developera, ale i na jeho pozici na trhu a další náležitosti. Velmi zásadní je také zkontrolovat si, zda má developer dlouhou historii a zkušenosti se stavbou skutečně precizních domů. Vyplatí se hledat takového developera, jelikož máte jistotu, že se nejedná o společnost, která po výstavbě domu zanikne a vy nebudete mít kde případné problémy reklamovat.
  2. Pozemek pod domem a přístupová cesta - Nechte si od developera vystavit majetko-právní elaborát, kde je uvedeno, jaké pozemky patří k nemovitosti. Je důležité, abyste byli spoluvlastníky pozemku pod celým domem. Také si pohlídejte, komu bude patřit přístupová cesta. Měla by patřit společenství vlastníků nebo dané městské části. Pokud by ji měl ve svém vlastnictví developer, ke svému domu byste se nemuseli dostat.
  3. Příslušenství si nechte napsat zvlášť - Vždy je výhodnější, pokud příslušenství k domu v podobě garáže, parkovacího stání, sklepu apod. budete kupovat zvlášť jako samostatnou jednotku, která není součástí bytu. Příslušenství by mělo být zapsáno v kupní smlouvě.
  4. Budoucí plán okolní výstavby - Zeptejte se developera na plán budoucí výstavby v okolí vaší nemovitosti. V případě, že se bude v blízkém okolí stavět, nebudete mít třeba ještě pár let klidné bydlení, ale bude vás obtěžovat hluk a prach.
  5. Společenství vlastníků - Zajímejte se o společenství vlastníků, především o jeho velikost a schopnost usnesení na důležitých rozhodnutích týkajících se společného majetku.
  6. Pořiďte si právníka - Vřele doporučujeme obstarat si právníka a nechat si pohlídat skutečně všechno od A do Z. Nechte si od právníka zkontrolovat nejen kupní smlouvu, ale i všechny náležitosti týkající se developera.

A na závěr užitečné shrnutí výhod a nevýhod koupě novostavby

Výhody

Nevýhody

Můžete reklamovat vady, minimálně dva roky záruka Kvalita provedení nemusí být nejlepší
Menší energetická náročnost Nebezpečí výstavby v okolí
Jistota moderního bydlení Vysoká pořizovací cena
Splňuje platné normy Náklady na technika a právníka
Můžete si ujasnit konečnou podobu bytu Stěhování může být posunuto při nesplnění termínu dokončení stavby

Najdeme vám perfektní byt. Napište nám


Rychlý kontakt

  • Ka - New Generation reality s.r.o.
  • Mobil: +420 724 927 077
  • Email: info@kareality.cz

Facebook

Novinky

Přihlašte se zdarma do našeho seznamu novinek